Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 30 styczeń 2015 Odsłony: 57
Drukuj

 


Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Pradze realizujemy  jako Społeczny Komitet Obchodów Powstania Warszawskiego na Pradze w ramach Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 SKOPW NA_Pradze_4


Współorganizatorem będzie również Urząd Dzielnicy Praga Północ.

Patronat nad obchodami objął Burmistrz Dzielnicy Pragi Północ Pan Paweł Lisiecki

Patronat medialny: Radio Warszawa, Tygodnik Idziemy, Przegląd Praski

Inscenizacje Grupa Historyczna Niepodległość

Warszawa

28 lutego 2015

Szlakiem Miejsc Pamięci cz.1

 1.godzina 10.Cmentarz Bródnowski kwatera 45 N Apel Poległych


 2.godzina 12.11 Listopada 68 (Wojskowy Trybunał Wojenny. )


 3.godzina 13.Strzelecka 8 (dawna Kwatera Główna NKWD w Polsce  następnie WUBP )    


 4.godzina 15.ul. Namysłowska (Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach w latach 1944-1956.)

1 marzec 2015


Szlakiem Miejsc Pamięci cz.2


 1.godzina 12.Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych z udziałem Arcybiskupa Henryka Hosera Katedra Świętych Michała i Floriana w Warszawie ul. Floriańska 3


 2.godzina 13.30 Apel Poległych przy Dębie Katyńskim Katedra Świętych Michała i Floriana w Warszawie                        ul. Floriańska 3 

 

 3.godzina 14.Sierakowskiego 7 ( dawna siedziba NKWD  1944 - 1946 , a następnie Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego  1946 - 1954 .) Oraz tablica pamiątkowa Sierakowskiego 9, Gimnazjum Nr 31 im. Rtm. Witolda Pileckiego

 


 4.godzina 14.Jagiellońska 38 (Siedziba Trybunału Wojennego Armii Czerwonej )

 

5.15.30  ul. Cyryla i Metodego 4: dawniej Miejski Urząd Bezpieczeństwa Publicznego Warszawa-Praga (ostatecznie Urząd Bezpieczeństwa Publicznego na m.st. Warszawę)

 

 6.godzina 16.00 przed budynkiem Targowa 81 (plac Wleński )Koncert praskich zespołów Studio Wokalne Praga Praskie Małmazyje

 7.godzina 18.Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych Katedra Świętych Michała i Floriana w Warszawie ul. Floriańska 3

 

 

Koordynator: Sławomir Wojdat

tel. 661594207

e-mail         This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.                  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Rzecznik Prasowy:  Piotr Grudkowski

tel.  693374780

e-mail  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 LogoDZW pap 

 

Lista organizacji wchodzących w skład Społecznego Komitetu Obchodów Powstania Warszawskiego na Pradze.

 

 

  1. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
  2. PiS Praga Północ
  3. Prawica Rzeczypospolitej
  4. Praska Wspólnota Samorządowa
  5. Grupa Historyczna NIEPODLEGŁOŚĆ
  6. 6.Akcja Katolicka
  7. Inicjatywa Mieszkańców Pragi Północ
  8. Ogólnopolski Komitet Księdza Jerzego Popiełuszki
  9. Ruch Rozwoju Gospodarczego Polaków

10. Stowarzyszenie 13 Grudnia

11. Zakon Rycerzy Jana Pawła II

12. Solidarni 2010

13. Solidarność Walcząca region Mazowsze

14. Studio Wokalne Praga

15. Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki

16. Solidarność Walcząca oddział Warszawa

17. Pracownia PRAGA del ARTE

18. Myśl Praska

19. Polski Związek  Katolicko Społeczny

20. Obóz Wielkiej Polski

21. Klub Radnych PiS Praga Północ

22. Obywatelska Inicjatywa Rodzin

23. Wspólnota Mieszkaniowa Cyrula i Metodego 1

24. Wspólnota Mieszkaniowa Targowa 81

25. Studio Wokalne Praga Dorota Czajkowska

26. PiS Bemowo

Konsultant Komitetu Hubert Kossowski historyk dokumentalista historii Pragi

 

Załączniki:
Pobierz plik (DSC_0078.jpg)11 Listopada 68[ ]6347 Kb
Pobierz plik (DSC_0154.jpg)Strzelecka 8[ ]6538 Kb
Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 18 grudzień 2014 Odsłony: 757
Drukuj

 

Zapraszamy do lektury Myśli Praskiej całośc w załączniku

Współczesna bajka o dziewczynce z „zapałkami"

wosp puszki550

Był piękny słoneczny dzień, narastający mróz szczypał policzki, a nasilający się wiatr wciskał się coraz bardziej pod ubrania. To był dzień, jakich sporo było i jakich wiele jeszcze będzie przed nami.

Mała dziewczynka stała przed marketem wpatrując się w niewielki stolik z towarem. Jak bardzo chciała coś sprzedać. Miejsce, w którym ustawiła swój niewielki stragan, nie było zaciemnione, wręcz odwrotnie - spływało na nie światło pobliskiej latarni. W przejściu pomiędzy alejkami pojawiało się coraz więcej ludzi.

Pierwszy przeszedł mężczyzna w średnim wieku. Nawet nie spojrzał na dziewczynkę. Głowę miał zaprzątniętą myślami. Był dumny z siebie; pamiętał jeszcze tę podniosłą chwilę, kiedy zamaszystym gestem wrzucił do puszki na potrzebujących całe dwieście złotych. Rozpierała go duma. Pomyślał, że już za miesiąc, w styczniu zrobi to samo, tylko tym razem będzie to większa suma. Poczuł w sobie narastające wzruszenie na myśl o tej chwili. Zaraz za tym mężczyzną przechodziła młoda dziewczyna. Z pogardą spojrzała na leżące na stoliku towary. Ona również myślała o „potrzebujących”. Pomagała innym regularnie. Przecież było to takie proste. Wystarczyło tylko wysłać sms-a na fundacje, których jest tak wiele. Nie trzeba przy tym wiele zachodu. Wysłanie sms-a nie zajmuje wiele czasu i można to robić regularnie.

Zaraz za tą młodą osobą szybkim krokiem szła kobieta w średnim wieku, a dziewczynka wyciągała coraz bardziej zgrabiała ręce i coraz słabszym głosem prosiła…

Kobieta tylko prychnęła. Przecież nie ma czasu na takie bzdury. Nie dość, że z pracy wyszła spóźniona, to musi jeszcze zdążyć do marketu. Ma przecież przed sobą kolejne zakupy, musi dostarczyć artykuły na szlachetną paczkę. Robiła to co roku, sama wie, jakie jest to ważne, aby pomagać potrzebującym.

Dziewczynkę mijały kolejne osoby a ona była coraz słabsza. Nikt na nią nie zwracał uwagi, każdy miał jakieś „ważne sprawy”…

Zmieniamy miejsce, czas i przenosimy się do mieszkania jednego z wielu, w których krzątają się różni ludzie. Jest wieczór. W tym domu, jak w wielu innych, był włączony telewizor. Mieszkańcy byli zajęci kiedy spiker zaczął podawać wiadomości: w dniu dzisiejszym liczba ofiar mrozu wzrosła do 20. Apelujemy…Nikt z domowników nawet tego nie usłyszał. Kolejna wiadomość poruszyła wszystkich: wypadek samochodowy, zginęły trzy osoby… Znany polityk opluł i nawymyślał…

 Dalsza wiadomość zelektryzowała wszystkich. Jak łatwo można pomóc. Wystarczy tylko usiąść przed telewizorem i obejrzeć reklamy, a pieniądze same trafią do potrzebującej.

To było coś, co zabiło ostatnie, pojawiające się niepewnie, wyrzuty sumienia.                                                                        

 Sławomir Wojdat

Załączniki:
Pobierz plik (myśl praska grudzień.pdf)Myśl Praska Grudzień 2014[ ]374 Kb
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 13 październik 2014 Odsłony: 1036
Drukuj

 

Spotkanie Poetyckie wspomnienie Św. Jana Pawła II

Niedziela 12 października 2014 godzina 16.00

na placu Hallera przy Dębie Pamięci o Janie Pawle II

Program artystyczny:

STUDIO WOKALNE PRAGA PRZY KLUBIE ALTERNATYWNYM CARITAS DWP

oraz ZESPÓŁ "'PRASKIE MAŁMAZYJE" 

KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE

DOROTA CZAJKOWSKA

Gościem specjalnym był profesor Andrzej Zieliński

20

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 31 październik 2014 Odsłony: 614
Drukuj

terroryci 1 

Medialny ekstremizm, a może terroryzm ?  w załączniku całość gazetki Mysl Praska listopad 2014

Demokracja – system rządów i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli). Obecnie powszechną formą ustroju demokratycznego jest demokracja parlamentarna. Gwarantem istnienia demokracji parlamentarnej jest konstytucja, najczęściej w formie pisanej.

Ekstremista, zgodnie z definicją słownikową, to "człowiek o skrajnych poglądach, radykał, zwolennik skrajnych, ostatecznych środków". W odniesieniu do ekstremizmu oznacza to, po pierwsze – poglądy o skrajnym natężeniu, nie wyłączając aprobaty dla siłowych rozwiązań problemów; po drugie – sposób aktywności cechujący się nieustępliwym forsowaniem wąsko pojętych interesów własnych, bez respektowania interesów innych grup społecznych.

Terroryzm – użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie, na danej grupie ludności lub państwie, ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

Załączniki:
Pobierz plik (myśl praska listopad.pdf)Myśl Praska Listopad 2014[ ]585 Kb
Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 11 październik 2014 Odsłony: 1336
Drukuj

 

Przed warszawską siedzibą KRRiT odbył się protest w obronie TV Trwam. Prawica Rzeczypospolitej, która jest organizatorem manifestacji sprzeciwia się dyskryminacyjnej działalności organów administracji państwowej. 

Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej, zwraca uwagę na kilka kwestii związanych z działaniami KRRiT, która m.in. nałożyła na Fundację Lux Veritatis opłatę koncesyjną – blisko milion złotych – mimo że TV Trwam nie mogła nadawać swojego sygnału jeszcze przez kilka miesięcy. Podejmując tę decyzję rada wiedziała o takiej sytuacji – dodaje Kawęcki.

Wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej przypomina także o ostatniej karze 50 tys. zł nałożonej przez Krajową Radę na TV Trwam. Z taką decyzją – jak mówi – trudno się zgodzić. Dr Krzysztof Kawęcki, zaprasza do wzięcia udziału w manifestacji.
- To jest sobota, niestety, w tym czasie KRRiT nie pracuje, ale my planujemy już kolejne manifestacje. Podczas jednej z nich zostanie wręczona przez byłego przewodniczącego KRRiT Marka Jurka petycja. Będzie to protest, przeciwko tym dyskryminującym działaniom. (…) Apelujemy do wszystkich środowisk, do ludzi dobrej woli o udział w tej akcji, do zaangażowania na rzecz obrony naszych obywatelskich praw – zaznacza dr Krzysztof Kawęcki.


Decyzją przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, Fundacja „Lux Veritatis” nadawca TV Trwam musi zapłacić 50 tys. zł za rzekome propagowanie działań sprzecznych z prawem. Kara dotyczy relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie z 11 listopada 2013 roku.

KRRiT w komunikacie sugeruje, że prowadzący audycję i jego gość popierali niszczenie kojarzonej ze środowiskiem LGBT Tęczy na placu Zbawiciela. Fundacja Lux Veritatis zapowiedziała, że odwoła się od decyzji KRRiT.

Wypowiedź dr Krzysztofa Kawęckiego:
http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2014/10/2014.10.02.akt-Kawecki.mp3

1

Czytaj więcej...
 

Page 1 of 29

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR